Dzielnicowy bliżej nas

Czerwonak – Bezpieczny przedszkolak

11 września 2018 br. policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku udali się z wizytą do Przedszkola Akademia Odkrywców w Bolechowie, gdzie przeprowadzono pogadanke z dziećmi, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Dzielnicowi wraz z profilaktykiem społecznym Komisariatu Policji w Czerwonaku spotkali się w dniu 11 września br. z dziećmi z Przedszkola Akademi Odkrywzów w Bolechowie w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Podczas zorganizowanej prelekcji policjanci przypomniali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w drodze do przeszdszkola, podkreślając jak należy przechodzić przez jezdnię oraz wzachowywać się w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat bezpiecznego zachowania w domu, w przedszkolu, na ulicy przejawiając szczególne zainteresowanie wobec wykonywanego zawodu policjanta. Była to takża okazja do przypomnienia o roli elementów odblaskowych dla naszego bezpieczeństwa.

Dzieci podziękowały funkcjonariuszom za dobre rady oraz wręczyły pamiątkowy dyplom. Zgodnie oświadczyły również, że po tym spotkaniu na pewno żaden z nich nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że policjant jest osobą, która chętnie służy pomocą.

A. Daszkiewicz/S.S.

 

Powrót na górę strony