Dzielnicowy bliżej nas

Mosina – Bezpieczne życie seniorów

22 sierpnia br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Mosinie przeprowadzili akcję imformacyjno-edukacyjną pn. Bezpieczny senior” skierowaną do osób starszych zamieszkujących gminę Mosina.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną i dzielnicowy Komisariatu Policji w Mosinie podjęli współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mosinie w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Bezpieczny senior”, zorganizowanej w dniu 22 sierpnia br.

Funkcjonariusze wraz z pracownikiem socjalnym odwiedzili osiemnastu seniorów w Mosinie przypominając o podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podczas działań seniorów informowano na czym polega obecnie działanie sprawców tzw. metoda „na wnuczka”, „policjanta” oraz „agenta CBŚP”, udzielono instruktażu o metodach działania sprawców między innymi za kogo najczęściej podają się sprawcy oszustw i jak należy postępować przed otwarciem drzwi.

Dodatkowo podczas spotkania zwrócono uwagę na zagrożenia podczas korzystania z komunikacji publicznej, podczas zakupów, czy zatłoczonych miejsc, udzielając jednocześnie rad jak uniknąć zagrożeń. Policjanci seniorom przypominali także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak aby podczas codziennych spacerów pamiętali o własnym bezpieczeństwie.

Seniorom na zakończenie rozdawano broszury z radami dla seniorów oraz wskazówkami jak postępować w sytuacji zagrożenia.

I. Labrzycka/S.S.

Powrót na górę strony