Dzielnicowy bliżej nas

Mosina – Bezpieczne życie seniorów

14 sierpnia br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Mosinie w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczne życie seniorów” przeprowadzili spotkanie z seniorami przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Mosinie funkcjonariusza zajmująca się profilaktyki społecznej wraz z dzielnicowym oraz pracownikiem socjalnym w dniu 14 sierpnia br. spotkali się z seniorami realizując program prewencyjny pn. „Bezpieczne życie Seniorów”.

W trakcie spotkania seniorom zaprezentowano krótką prezentację multimedialną o tematyce bezpieczeństwa osób starszych, zwracając szczególną uwagę na sposoby działania sprawców przestępstw. Uczestnikom spotkania udzielono instruktażu w zakresie postępowania w sytuacji zagrożenia oraz zwrócono uwagę jak należy postępować przed otwarciem drzwi nieznajomej osobie i jak uniknąć zagrożeń w środkach komunikacji, podczas zakupów, na cmentarzu lub innych zatłoczonych miejscach.

Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na zadawane pytania przez seniorów uzupełniając dobre rady broszurami informacyjnymi.

I.Labrzycka/S.S.

Powrót na górę strony