Dzielnicowy bliżej nas

POZNAŃ - EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej odwiedzili dzieci odpoczywające na letnich koloniach na terenie Mosińskiego Klubu Żeglarskiego w Dymaczewie Nowym. Tam poprzez gry, zabawy i zajęcia sportowe uczyli najmłodszych bezpieczeństwa nad wodą.

W ramach akcji edukacyjno- informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” 7 sierpnia br. policjanci odwiedzili dzieci przebywające na obozie żeglarskim na terenie Mosińskiego Klubu Żeglarskiego nad jeziorem Dymaczewskim. 

Podczas spotkania policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z dzielnicowym i profilaktykiem społecznym Komisariatu Policji w Mosinie omówili zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, właściwego zachowania się podczas poruszania się po drogach oraz w czasie podróży. Ponadto policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zaprezentowali dzieciom sposoby udzielenia pomocy przy użyciu koła oraz rzutek ratunkowych. Uczestnicy kolonii mieli również możliwość w praktyczny sposób przećwiczenia symulowanych sytuacji w przypadku tonącej osoby.

Na zakończenie dzieci wzięły udział w konkursach i quziach przygotowanych przez policjantów. Dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony kolonistów, ale również ich opiekunów cieszyła się wielkoformatowa gra planszowa zawierająca elementy edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa.

Każdy z uczestników otrzymał gadżety prewencyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Małgorzata Tamborska/MM

Powrót na górę strony