Dzielnicowy bliżej nas

Czerwonak - POLICJANCI NA KĄPIELISKU „TROPIKANA” W OWIŃSKACH

6-8 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku prowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne na kąpielisku strzeżonym „Tropikana” w miejscowości Owińska w ramach ogólnopolskiej akcji pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą”.

Bilans minionego weekendu okazał się tragiczny. W piątek i sobotę w Polsce utonęło 20 osób, a niedziela niestety przyniosła kolejne ofiary. Bardzo wysokie temperatury, a co za tym idzie wejście do wody rozgrzanym, powodując szok termiczny oraz kąpiel po spożyciu alkoholu są najczęstszymi przyczynami tak tragicznych zdarzeń.

W ramach akcji profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjant zajmujący się profilaktyką społeczną Komisariatu Policji w Czerwonaku wraz z dzielnicowymi przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Funkcjonariusze apelowali aby wypoczywając nad wodą kierować się zdrowym rozsądkiem. Przypominali o kąpaniu się w miejscach, które są do tego wyznaczone i strzeżone przez ratowników, pamiętając jednak, że korzystanie ze strzeżonego kąpieliska nie zwalnia z odpowiedzialnego korzystania z wypoczynku nad wodą.

A. Daszkiewicz/S.S.

Powrót na górę strony