Dzielnicowy bliżej nas

Jeżyce - „STOP narkotykom i dopalaczom”

18 kwietnia br., w związku ze zbliżającym się weekendem majowym policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce przeprowadzili działania pn. „STOP narkotykom i dopalaczom”.

Policjanci Komisariatu Policji Poznań-Jeżyce przeprowadzili działania prewencyjno – informacyjne pn.: „STOP narkotykom i dopalaczom” na terenie Rynku Jeżyckiego, pętli Ogrody oraz w rejonie SP nr 70 przy ul. Pięknej, które skierowane były głównie do młodzieży.

Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa młodzieży oraz uświadomienia jej o negatywnym wpływie zażywania środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz tzw. „dopalaczy”.

Podczas działań przeprowadzono rozmowy profilaktyczne z młodzieżą oraz kontrolowano miejsca grupowania się nieletnich, w trakcie których informowano o skutkach zdrowotnych i prawnych spożywania alkoholu, zażywania i posiadania substancji zabronionych, w tym dopalaczy oraz przekazywano ulotki prewencyjne zawierające porady i ostrzeżenia dotyczące negatywnych skutków zażywania używek.

A.Gabrysz/ S.S.

 

 


 

Powrót na górę strony