Dzielnicowy bliżej nas

KP CZERWONAK - DZIELNICOWI NA SPOTKANIACH SOŁECKICH

W kwietniu br. dzielnicowi Komisariatu Policji w Czerwonaku przeprowadzili cykl spotkań z mieszkańcami, informując o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i formach kontaktu ze swoim dzielnicowym.

W dniach 11,12 i 18 kwietnia 2018r. w gminie Czerwonak odbyły się zebrania zarządu osiedla Leśnego i osiedla Karolin z mieszkańcami oraz zebranie sołeckie z mieszkańcami Owińsk. W każdym ze spotkań udział wziął dzielnicowy wraz z Wójtem Gminy Czerwonak, przedstawiciele Urzędu Gminy, radni oraz mieszkańcy danych rejonów.

Podczas rozmów z mieszkańcami poruszano aktualne zagadnienia związane z bezpieczeństwem mieszkańców oraz omawiano bieżące zagrożenia. Podczas tych spotkań policjanci wsłuchiwali się także w głosy mieszkańców, którzy zgłaszali problemy dotyczące obszarów bezpieczeństwa np. w ruchu drogowym, grupowania się osób zakłócających spokój i porządek, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych itp.

Przekazano również informacje dotyczące możliwości kontaktu z dzielnicowym w przypadku problemów indywidualnych, jak również wspomniano o możliwości korzystania z dostępnych aplikacji tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.

 

 

A.Daszkiewicz/S.S.

Powrót na górę strony