Dzielnicowy bliżej nas

„Dzielnicowy bliżej nas”

Na przełomie stycznia i lutego 2018 roku dzielnicowi Komisariatów Policji podległych Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z przedstawicielami placówek oświatowych, promując nowe aplikacje.

Dzielnicowi Komisariatów Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w styczniu i lutym br. spotkali się z przedstawicielami placówek oświatowych w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas”, promując nową koncepcję służby dzielnicowych, aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W trakcie spotkania dzielnicowi przedstawili podstawowe założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, który zakłada przede wszystkim zaangażowanie się dzielnicowych w pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w rejonie służbowym, utrzymywaniu stałego kontaktu z mieszkańcami i przedstawicielami społeczności lokalnych oraz na realizacji zadań z zakresu profilaktyki społecznej. Ponadto przedstawili założenia aplikacji „Moja Komenda” pozwalającej między innymi na ułatwienie kontaktu z dzielnicowym i odnalezienie najbliższego Komisariatu Policji oraz aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, dzięki której obywatel może wskazać miejsca zagrożone np. występowaniem przestępstw, wykroczeń lub inne zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

W trakcie spotkań przekazane zostały dyrekcji szkół plakaty informacyjne z danymi kontaktowymi dzielnicowego rejonu oraz założeniami wskazanych aplikacji. Spotkania były dobrą okazją na umocnienie dotychczasowej współpracy pomiędzy dzielnicowymi, a przedstawicielami placówek oświatowych.

 

 

M.Nawrocki

Powrót na górę strony