KP Tarnowo Podgórne

KP Tarnowo Podgórne-Z wolontariuszami o bezpieczeństwie

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W dniu 24 stycznia 2022 roku funkcjonariusze KP Tarnowo Podgórne wraz z pracownikami Urzędu Gminy i Straży Gminnej w Tarnowie Podgórnym, w związku ze zbliżającym się 30 finałem WOŚP przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy.

Z uwagi na stan pandemii i obowiązujące obostrzenia szkolenie odbyło się zdalnie. Przeszkolono 200 osób, które w najbliższą niedzielę będą kwestować na rzecz Orkiestry. Młodym ludziom udzielono wskazówek, w jaki sposób zbierać pieniądze, by unikać zagrożeń. Policjanci instruowali ich, by nie kwestować w pojedynkę, unikać miejsc odludnych, czy nieoświetlonych, wskazywali miejsca szczególnie niebezpieczne, w których w ogóle nie należy szukać datków. Wolontariuszom udzielono również instruktażu, jak się zachować w przypadku napadu rabunkowego, szczególnie podkreślano, by dbać przede wszystkim o własne zdrowie i bezpieczeństwo, a nie za wszelką cenę bronić puszki z pieniędzmi. Oprócz tego przypomniano także regulamin zbiórki pieniędzy, adres miejscowego sztabu Orkiestry i zasady rozliczania zebranych środków.

Wszyscy wolontariusze WOŚP otrzymali na koniec szkolenia informacje z telefonami alarmowymi lokalnych służb i sztabu Orkiestry. 

M. Małaszewski/MT
 

Powrót na górę strony