KP Tarnowo Podgórne

KP TARNOWO PODGÓRNE NA SESJI RADY SENIORÓW

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym uczestniczyli w ostatniej w tym roku sesji Rady Seniorów gminy Tarnowo Podgórne.

W dniu 16 grudnia 2021 roku funkcjonariusze KP Tarnowo Podgórne i Straży Gminnej  wzięli udział w ostatniej tegorocznej sesji Rady Seniorów. W sali sesyjnej Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne zebrali się przedstawiciele wszystkich kół na terenie gminy zrzeszających seniorów, zastępca Wójta Gminy Ewa Noszczyńska – Szkurat oraz komendanci Komisariatu Policji i Straży Gminnej. Przedstawiciele służb omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób starszych, Policjanci natomiast szczególnie skupili się na przedstawieniu zagrożeń związanych z działalnością oszustów. 

Przypomniano seniorom metody wyłudzeń  pieniędzy „na wnuczka”, kradzieże „na szklankę wody”, „na inkasenta”. Przedstawiono metody kradzieży samochodów „na butelkę”, „na stłuczkę”, czy „na monetę” i  zdobywające coraz większą popularność kradzieże nowszych modeli aut „na walizkę”, lub na „GameBoya”. 

Policjanci w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przestrzegali także, by w gorączce świątecznych zakupów zwracać uwagę na podejrzane sms – y od kurierów, czy firm wysyłkowych i nie klikać w przysyłane linki, czy nie podawać żadnych danych wrażliwych, by w ten sposób nie stracić swoich pieniędzy.
 

Powrót na górę strony