KP Swarzędz

Swarzędz - „Narkotyki i dopalacze zabijają”

10 i 11 czerwca 2019 roku policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowy Komisariatu Policji w Swarzędzu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 w Zalasewie przeprowadzili akcję edukacyjno - profilaktyczną pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmiało: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.

Zorganizowane działania w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie ukierunkowane były na omówieniu prawidłowych postaw w odniesieniu do różnego rodzaju środków psychoaktywnych, w tym szczególności substancji odurzających jakimi są tzw. dopalcze.

Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o aspektach prawnych w zakresie substancji zakazanych oraz najczęściej występujących zagrożeniach dla ludzi młodych związanych z zażywaniem narkotyków i substancji pochodnych, w tym dopalaczy. Uczestników spotkania uświadomiono o negatywnym wpływie środków psychoaktywnych, narkotyków i dopalaczy na dalszy rozwój społeczny, edukację, zdrowie, a w przyszłości pracę zawodową.

W trakcie działań funkcjonariusze zaprezentowali spot profilaktyczny  pt. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, przygotowany w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – Narkotyki i dopalacze zabijają.

K.Łuszczek/S.SM

Powrót na górę strony