KP Swarzędz

Swarzędz - „Dwie strony sieci”

10 czerwca 2019 roku policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz funkcjonariusz rewiru dzielnicowych Komisariatu Policji w Swarzędzu przeprowadzili akcję edukacyjno - informacyjną wpisującą się w projekt profilaktyczny „Dwie strony sieci” w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie.

Działania ukierunkowane były na omówieniu prawidłowych relacji w sieci oraz przypomnieniu o najczęściej występujących zagrożeniach dla ludzi młodych w Internecie, w tym przeciwdziałanie tzn. hejtowi, mowie nienawiści w sieci Uświadamiano dzieci i młodzież, że podczas korzystania z Internetu trzeba zachować szczególną ostrożność.

W trakcie działań funkcjonariusze przypominali o prawach oraz obowiązkach osób małoletnich. Informowali, że każdy powinien zachowywać się w sieć z poszanowaniem drugiego człowieka a wszelkie zaobserwowane zagrożenia powinni zgłaszać osobom dorosłym. Policjanci opowiedzieli uczniom co można zrobić aby być bezpiecznym w sieci a w szczególności co zrobić aby korzystanie z Internetu było bezpieczne. 

Akcja zaadresowana była do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

Karol Łuszczek/MT

 

Powrót na górę strony