KP Swarzędz

Swarzędz - „Żegnamy Wakacje, Narodowe Czytanie”

2 września funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Swarzędzu uczestniczyli w festynie pn. „Zegnamy Wakacje, Narodowe Czytanie”, który został zorganizowany w miejscowości Tulce.

Podczas wakacji funkcjonariusze realizują zadania w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo …. w wakacje/ nad wodą” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa społeczności lokalnej w okresie letnim.

Policjanci uczestnicząc w przedsięwzięciu pn. „Żegnamy Wakacje, Narodowe Czytanie” 2 września br. w Tulcach razem z uczestnikami podsumowali tegoroczne wakacje. Każdy uczestnik podczas przygotowanych przez Policję atrakcji mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, przypominając jednocześnie sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się radiowóz, w którym było można włączyć sygnały świetlne, zrobić sobie zdjęcie i poczuć się przez chwilę jak Policjant.

Aktywni uczestnicy festynu otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe przekazane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu dla poprawy bezpieczeństwa na drodze.

 

 

 

S.Stańko   

Powrót na górę strony