KP Suchy Las

Suchy Las - Rozmowy z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

Policjanci Komisariatu Policji w Suchym Lesie prowadzili zintensyfikowane działania w ramach corocznej ogólnopolskiej akcji profilaktycznych pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" podczas półkolonii zorganizowanych przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej SPORT DLA WSZYSTKICH dla dzieci i młodzieży tutejszej gminy oraz spotkań z przedszkolakami.

Podczas prelekcji funkcjonariusze omawiali zagadnienia dotyczące bezpiecznego zachowania nad wodą i podczas zabawy oraz poruszyli problematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników tj pieszych i rowerzystów. Zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z przebywania na dworze podczas burzy oraz jak należy zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Uczestnicy spotkań wykazywali się dużą wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, chętnie odpowiadali na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Wszystkim uczestnikom policjanci wręczyli elementy odblaskowe.

Działania w ramach w/w akcji profilaktycznych prowadzone były również podczas prelekcji które odbyły się pod koniec roku szkolnego w kilku placówkach oświatowych na terenie gminy oraz w trakcie imprez plenerowych i festynów.

KR

Powrót na górę strony