KP Suchy Las

Suchy Las – Akademia bezpiecznego Przedszkolaka

5 marca br. funkcjonariusz Komisariatu Policji w Suchym Lesie odwiedził Przedszkole Publiczne "Leśnych Ludków" w Suchym Lesie w ramach projektu prewencyjnego "Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka", gdzie najmłodszym przybliżał zasady bezpieczeństwa.

Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Suchym Lesie w dniu 5 marca br. Był gościem w Przedszkolu "Leśne Ludki" w ramach projektu "Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka". Podczas spotkania z dziećmi policjant poruszył temat bezpieczeństwa na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zwrócił uwagę na zagrożenia związane z nieprawidłowym korzystaniem z drogi publicznej.

Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad dotyczących bezpiecznej zabawy w domu i na dworze, w tym celu został dzieciom zaprezentowany film pn. "Nie taki prąd straszny". Przedszkolaki miały również możliwość zapoznania się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem oraz przećwiczenia pozycji bezpiecznych, jakie należy przyjąć w przypadku ataku psa.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą i znajomością numerów alarmowych. Przypomniały sobie również, jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami nieznajomymi.

K.Rybak/S.S.

Powrót na górę strony