KP Suchy Las

Suchy Las – Bezpieczeństwo najmłodszych

Policjanci z Komisariatu Policji w Suchym Lesie mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Gminy Suchy Las zorganizowali w Zespole Szkół w Chludowie spotkanie z uczniami klas pierwszych.

16 listopada br. policjanci Komisariatu Policji w Suchym Lesie spotkali się z uczniami klas pierwszych w Zespole Szkół w Chludowie. Podczas prelekcji policjaci omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabawy oraz na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podkreślili jak ważne jest noszenie w widocznym miejscu elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze przypomnieli również dzieciom numery alarmowe oraz pozycje bezpieczne w przypadku ataku psa. Uczestnicy spotkania wykazali się dużą wiedzą i chętnie odpowiadali na pytania funkcjonariuszy.

W ramach programu "Bezpieczny Powiat" wszystkim dzieciom rozdano kamizelki odblaskowe przekazane do tutejszej jednostki przez Starostwo Poznańskie.

Honorowym gościem spotkania był Komendant Policji w Suchym Lesie asp. Dominik Sierżant, który przykuł uwagę dzieci, opowiadając o swojej pracy i obowiązkach Komendanta Komisariatu Policji.

K.R./S.S.

Powrót na górę strony