KP Suchy Las

Suchy Las - "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje /nad wodą"

Policjanci Komisariatu Policji w Suchym Lesie podczas wakacji i w okresie poprzedzającym prowadzili zintensyfikowane działania w ramach ogólnopolskich akcji profilaktycznych pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje".

Funckjoanriusze zorganizowali cykle spotkań z dziećmi i młodzieżą z terenu gminy Suchy Las, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa podczas wakacji.

W czerwcu, pod koniec roku szkolnego, na terenie gminnych placówek oświatowych oraz podczas organizowanych eventów plenerowych przeprowadzono prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w wakacje.

Natomiast podczas wakacji funkcjonariusze Komisariatu Policji w Suchym Lesie spotkali się m.in. z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach zorganziowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. przypominając o zasadach bezpieczeńswa w ruchu drogowym, nad wodą i podczas zabawy.

Uczestnicy spotkań wykazywali się dużą wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, chętnie odpowiadali na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Wszystkim uczestnikom policjanci wręczyli elementy odblakowe oraz materiały prewencyjne przekazane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Z kolei opiekunowie grup otrzymali informatory promujące bezpieczne zachowanie nad woda oraz materiały profilaktyczne dotyczące problematyki uzależnień od papierosów i alkoholu.

 

S.Stańko/K.R.

Powrót na górę strony