KP Suchy Las

Suchy Las - Kręci mnie bezpieczeństwo ...w wakacje / nad wodą

8 lipca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Suchym Lesie przeprowadzili akcję pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo ...w wakacje" na terenie ROD "Jelonek" podczas Festynu Rodzinnego.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Suchym Lesie podczas festynu promowowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez liczne gry i zabawy edukacyjne. Wyjątkowym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się przygotowane miasteczko drogowe, gdzie dzieci miały okazję poznać podstawowe przepisy ruchu drogowym.

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" i "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" zwracano uwagę na właściwe zachowanie na akwenach wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, omawiając zagrożenia jakie mogą spotkać każdego nawet podczas beztroskiej zabawy. Dla poprawy bezpieczeństwa rozpowszechniono materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.

Duże zainteresowanie uczestników festynu skupiało się na możliwości sfotografowania się przy pojeździe służbowym i motocyklach Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Natomiast serca uczestników skradł funkcjonariusz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wraz z psem służbowym – Foks.

Podczas przedsięwzięcia nie zapomnianio o starszych uczestnikach, z którymi prowadzono rozmowy zwracając uwagę na prawidłowe zabezpieczenie domów i mieszkań oraz zachowanie ograniczonego zaufania do osób telefoniujących i pukających do drzwi.

S.Stańko/K.R.

Powrót na górę strony