KP Puszczykowo

PUSZCZYKOWO - AKCJA "ZNICZ"

31 października 2018 roku dzielnicowi wraz z policjantką zajmującą się w Komisariacie Policji w Puszczykowie zagadnieniami profilaktyki społecznej na terenie cmentarza parafialnego przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenie przestępczości przeciwko mieniu oraz oszustwom.

Działania miały na celu uświadomienie mieszkańców Puszczykowa oraz osób przejezdnych o niebezpieczeństwach zagrażających im ze strony złodziei kieszonkowych oraz oszustów.

Osobom starszym przekazywano informacje dotyczące metodyki działania oszustów działających na tzw. legendę. Informowano również o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym prawidłowego zabezpieczenia domów i pojazdów podczas wyjazdów w okresie świątecznym.

W ramach prowadzonych działań osobom przebywającym na terenie oraz w obrębie cmentarza przekazywano materiały profilaktyczne w postaci ulotek, broszur profilaktycznych oraz w ramach profilaktyki niechronionych uczestników ruchu drogowego elementy odblaskowe.

 

M. Trzybińska

Powrót na górę strony