KP Puszczykowo

Puszczykowo - działania profilaktyczne w ramach „Krajowego programu Zapobiegania Zakażeniom Hiv i Aids”

W ramach kampanii „Mam czas rozmawiać” oraz w kontekście dialogu międzypokoleniowego, w dniu 13 grudnia br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Puszczykowie przeprowadzili akcję informacyjno – edukacyjną której adresatami byli seniorzy z Akademii Seniora w Puszczykowie.

W czasie zajęć organizowanych dla seniorów w Centrum Animacji i Kultury w Puszczykowie policjanci przedstawili założenia Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na lata 2017-2021. Rozdawali ulotki informacyjne zawierające dane teleadresowe punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można bezpłatnie oraz anonimowo przeprowadzić badanie w kierunku HIV.

Kampania ma na celu uświadomienie problemu, jakim są wyżej wymienione choroby zakaźne oraz potrzebę dialogu na temat tego typu zagrożeń wśród najbliższych oraz społeczeństwa. Ponadto zwrócenie uwagi na ważną rolę jaką w tym obszarze zagrożeń mają różnego rodzaju działania profilaktyczne, które mogą przyczynić się ochrony przed zarażeniem. Uczestnicy otrzymali także materiały profilaktyczne tj. ulotki informujące o sposobach unikania zakażeniom oraz infolinii do numeru zaufania.


M.Trzybińska

Powrót na górę strony