KP Puszczykowo

Puszczykowo - Działania profilaktyczne pn. „JESTEM WIDOCZNY- JESTEM BEZPIECZNY”

W dniach 13-15 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie przeprowadzili działania profilaktyczne pn. „Jestem widoczny - Jestem bezpieczny”. Podczas prowadzonych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale także zwracali uwagę na to, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania były także adresowane do rowerzystów, którzy podobnie jak piesi są zaliczani do grupy „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

Najtrudniejsze tygodnie roku pod względem warunków atmosferycznych oraz drogowych wciąż są przed nami. Tym samym, zarówno kierujący jak i piesi już teraz muszą dostosować się do zmiennej pogody oraz pogarszającej się widoczności.

Celem prowadzonych działań było zwrócenie mieszkańcom Puszczykowa uwagi na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych, które bezsprzecznie wpływają na poprawę bezpieczeństwa - zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania zostały przeprowadzone na terenie rynku miejskiego oraz Centrum Animacji i Kultury w Puszczykowie, wśród seniorów zrzeszonych w ramach Uniwersytetu III wieku.

Podczas działań policjanci zwracali uwagę na to, aby piesi w szczególności dzieci oraz seniorzy zawczasu zaopatrzyli się w elementy odblaskowe i nosili je w sposób/ w miejscach widocznych dla kierujących. Ponadto przypominano o tym, że obowiązek posiadania takich elementów dotyczy w szczególności terenów niezabudowanych. Jednakże mając na względzie swoje bezpieczeństwo zachęcano do ich używania wszędzie tam, gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej. Każda osoba z którą spotkali się w ramach działań policjanci otrzymała elementy odblaskowe.

M. Trzybińska


 

Powrót na górę strony