KP Puszczykowo

Puszczykowo - "Znicz 2017"

31 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie na terenie cmentarza mieszczącego się w Puszczykowie przy ul. Piaskowej przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenie przestępczości przeciwko mieniu, w szczególności kradzieżom kieszonkowym oraz oszustwom.

Okres poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych oraz liczne przypadki przestępstw (tj. włamania do domów, kradzieże paliwa z zaparkowanych pojazdów) do których doszło w ostatnim czasie na podległym terenie spowodowały konieczność podjęcia przez policjantów z Komisariatu Policji w Puszczykowie zintensyfikowanych działań profilaktycznych ukierunkowanych na ograniczenie tego rodzaju zdarzeń przestępczych.

Działania polegały na informowaniu mieszkańców Puszczykowa oraz osób przyjezdnych o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa - w szczególności konieczności zabezpieczenia podręcznego mienia podczas odwiedzania nekropolii, a także prawidłowego zabezpieczenia domów, mieszkań oraz pojazdów podczas wyjazdów w okresie świątecznym.

Akcja była także okazją do wyczulenia osób starszych w obszarze zagrożeń na jakie są one narażone ze strony oszustów oraz złodziei kieszonkowych, którzy okresy przedświąteczne oraz osoby starsze najczęściej wykorzystują do swojego przestępczego procederu.


Powrót na górę strony