KP Puszczykowo

Puszczykowo - „STOP OSZUSTOM I ZŁODZIEJOM”

24 października br. policjant zajmujący się w Komisariacie Policji w Puszczykowie zagadnieniami profilaktyki społecznej wspólnie z dzielnicowym w auli Domu Parafialnego przy Kościele Parafii pw. Matki Boskiej Wniebowziętej mieszczącej się w Puszczykowie przy ul. Kościelnej 1 przeprowadził spotkanie dla członków wspólnoty oraz osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

W związku z licznymi przypadkami oszustw oraz kradzieży do których dochodzi także na terenie Puszczykowa których ofiarami stają się mieszkańcy - zwłaszcza osoby starsze, policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie wspólnie z proboszczem w/w Parafii zorganizowali spotkanie profilaktyczne.

Podczas spotkania policjanci przybliżyli uczestnikom metodologię działania przestępców dokonujących oszustw oraz kradzieży. Omówione zostały różnego rodzaju „legendy” wykorzystywane do przestępczego procederu przez oszustów, którzy na tzw.„ wnuczka” czy „na policjanta” dokonują oszustw. Dzielnicowy przedstawił także okoliczności zdarzeń - przestępstw, do których doszło na przełomie ostatnich dwóch lat na terenie Puszczykowa, aby w ten sposób wyczulić uczestników spotkania na metody działania sprawców oszustw oraz kradzieży. Na podstawie omawianych zdarzeń przestępczych wskazywano w jaki sposób należy się zachować, jakich metod użyć - wykorzystać do prawidłowego zabezpieczenia mienia.

Spotkanie zostało wzbogacone prezentacją spotów profilaktycznych przygotowanych przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu w ramach programu „Bezpieczne życie seniorów”. Uczestnikom spotkania przekazane zostały także ulotki prewencyjne przygotowane przez Fundację „Razem Łatwiej”.


Powrót na górę strony