KP Puszczykowo

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE w ramach projektu prewencyjnego „Akademia Bezpiecznego przedszkolaka” W PUSZCZYKOWIE.

15 września br. policjant zajmujący się w Komisariacie Policji w Puszczykowie zagadnieniami profilaktyki społecznej wspólnie z dzielnicowymi w Przedszkolu „Leśni Przyjaciele” w Puszczykowie przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z dziećmi.

Podczas spotkania policjanci mówili na temat podstawowych znaków drogowych, dotyczących zwłaszcza pieszych. Przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, w szczególności zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię, oraz edukowali najmłodszych w zakresie konieczności posiadania elementów odblaskowych jako ważnego elementu wpływającego na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przedszkolakom przypomniane zostały numery alarmowe, oraz kiedy i jak z nich korzystać.

Dla najmłodszych dzieci było to pierwsze spotkanie z funkcjonariuszami Policji. Dzieci oswajając się z osobą Policjanta mogły zobaczyć z bliska radiowóz oraz zadawać pytania dzielnicowemu na temat jego zawodu. Na zakończenie każdego ze spotkań uczniowie otrzymali od policjantów upominki w postaci elementów odblaskowych. 

P.Buczkowski

 

 

 

Powrót na górę strony