KP Puszczykowo

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO... NAD WODĄ” W PUSZCZYKOWIE.

19 września br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Puszczykowie przeprowadzili akcję informacyjno – edukacyjną ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa podczas wypoczynku, spacerów i wędkarstwa nad brzegiem rzeki Warty w Puszczykowie.

Okres wakacyjny dobiega końca, jednak nadal wiele osób wypoczywa w różnej formie nad zbiornikami wodnymi. Wzdłuż brzegu rzeki Warty w Puszczykowie ciągną się liczne szlaki rowerowe i turystyczne, jest też wiele miejsc przygotowanych do wędkowania i jedna zmodernizowana przystań kajakowa. Większość brzegu rzeki przylega do Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale są to miejsca do których można dotrzeć jedynie pieszo lub rowerem, tym samym wypoczywanie w nich wiąże się z różnorodnymi niebezpieczeństwami.

W czasie wakacji policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie wielokrotnie kontrolowali rejon w pobliżu Warty oraz przystani kajakowej, a za pośrednictwem przygotowywanych ulotek edukowali mieszkańców o bezpieczeństwie nad zbiornikami wodnymi .

Powyższe działania zostały przez policjantów z Komisariatu Policji w Puszczykowo kontynuowane w dniu 19 września br. Podczas działań policjanci osobom przebywającym w okolicy przystani kajakowej oraz nad brzegiem Warty rozdawali broszury informacyjne w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. W rozmowie z mieszkańcami policjanci uświadamiali o powadze zagrożenia jakim jest woda, a zwłaszcza niepozorna rzeka Warta. Szczególną uwagę zwrócono na najmłodszych i edukowanie ich i opiekunów na temat zachowania bezwzględnych zasad bezpieczeństwa nad wodą aby uniknąć tragicznych zdarzeń, które zdarzały się wcześniejszych latach.


Powrót na górę strony