KP Pobiedziska

POBIEDZISKA - KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach w dniu 14 stycznia 2020 roku przeprowadzili szereg spotkań z uczniami szkół znajdujących się na terenie miasta i gminy Pobiedziska

Dzielnicowi wspólnie z policjantami z Zespołu Profilaktyki Społecznej odwiedzili ucznióww szkołach. W trakcie spotkań policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmroku a także o unikaniu kontaktu z osobami obcymi. Przekazano także wskazówki jak bezpiecznie korzystać z internetu.

Okres ferii to czas spędzania czasu z kolegami i koleżankami, dlatego policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach namawiali uczestników spotkania do korzystania z dostępnych boisk, hal sportowych, przede wszystkim miejsc, w których małoletni będą pod kontrolą osoby dorosłej. Dzielnicowi przypominając o bezpieczeństwie podczas ferii zwrócili również uwagę na kwestię wchodzenia na zamarznięte akweny wodne, skierowali również prośbę, aby zamiast wchodzenia na zamarznięte jeziora wybrać bezpieczniejszą opcję jaką są przygotowane sztuczne lodowiska.

W trakcie spotkania policjanci zachęcali do udziału w konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”, który realizowany jest w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do nadsyłania prac plastycznych przedstawiających dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) do dnia 3 marca 2020r.

www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

 

S.Koperski/A.Umyszkiewicz

Powrót na górę strony