KP Pobiedziska

Pobiedziska - Festyn o bezpieczeństwie

16 maja 2019 r. w ramach współpracy nauczycielki Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach przy ul. Kostrzyńskiej z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Pobiedziskach odbył się „Festyn dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji”.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej mogli zapoznać się ze specyfiką pracy służb mundurowych. W festynie udział wzięli przewodnicy psów służbowych KMP Poznań, którzy zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami postępowania w przypadku, kiedy na ich drodze stanie zwierzę bez opieki, ponadto zaprezentowali posłuszeństwo psa służbowego. Nie lada atrakcją dla wszystkich obecnych był pokaz pościgu psa służbowego za sprawcą przestępstwa.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy. Cześć uczniów udała się do auli szkoły gdzie funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej i dzielnicowi Komisariatu Policji z Pobiedzisk wraz z ratownikiem medycznym Grupy Paramed przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa uczniów. Omówili także zagrożenia mogące wystąpić podczas odpoczynku nad wodą Przypomniano o konieczności noszenia odblasków i zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ratownik medyczny przekazał zasady udzielania pierwszej pomocy osobną poszkodowanym. Ważnym elementem tego szkolenia było możliwość odegrania przez uczniów scenek, podczas których w zainicjowanej rozmowie telefonicznej z operatorem 112 uczyły się sposobu informowania służb ratunkowych o wystąpieniu sytuacji kryzysowej.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali również pojazdy służbowe, które tego dnia przyjechały do szkoły. Dzieci mogły obejrzeć z bliska wóz strażacki, który na co dzień  wykorzystują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiedziskach. Natomiast funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP Poznań zaprezentowali radiowóz, wykorzystywany na co dzień do pościgów za sprawcami przestępstw i wykroczeń drogowych.

Na koniec wszyscy uczestnicy festynu otrzymali elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo dzieci podczas poruszania się po drogach.

Sławomir Koperski/MT

 

 

Powrót na górę strony