KP Pobiedziska

Pobiedziska - „W Jerzykowie rządzi bezpieczeństwo i zdrowie”

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pobiedziskach spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanej przez fundację Czasoumilacz, z którymi przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa.

22 lutego br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pobiedziskach uczestniczyli w zajęciach półkolonii zorganizowanych w Zespole Szkół w Jerzykowie pod nazwą „W Jerzykowie rządzi bezpieczeństwo i zdrowie”. Organizatorem półkolonii przeznaczonych dla dzieci w wieku 7 -10 lat była Fundacja Czasoumilacz.

Policjanci w ramach programu profilaktycznego pn. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” przeprowadzili z uczestnikami zajęcia na temat bezpieczeństwa. Uczestnikom półkolonii przedstawione zostały zagadnienia dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasad bezpiecznego wypoczynku w miejscu zamieszkania. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na zadawane pytania.

Podsumowując spotkanie uczestnicy półkolonii zostali podzieleni na trzy grupy, które miały do wykonania plakaty, na których przedstawione zostały zagadnienia omówione wcześniej przez policjanta. Każda z grup wykazała się umiejętnościami i wysokim poziomem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Za zaangażowanie i trud jaki włożyli w stworzenie prac dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe. 

S.Koperski/S.S.

Powrót na górę strony