KP Pobiedziska

Pobiedziska - „Razem Przeciwko Przemocy”

20 listopada br. podobnie jak w latach ubiegłych, organizacje pozarządowe wspólnie z Policją oraz placówkami oświatowymi zainicjowały działania o charakterze interdyscyplinarnych pn. „Razem Przeciwko Przemocy”, ukierunkowane na przeciwdziałanie przemocy wobec dzieciom.

Na dzień 19 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, a 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w związku z czym Komenda Miejska Policji w Poznaniu zrealizowała projekt pn. „Razem Przeciwko Przemocy”.

Przygotowane przedsięwzięcia miały na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy wobec dzieci oraz wyrażenie jasnego sprzeciwu przeciwko zachowaniom przemocowym wobec najmłodszych, a także przemocy rówieśniczej.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Pobiedziskach w dniu 20 listopada br. w Szkole Podstawowej w Pobiedziskach przeprowadził prelekcję na temat zagadnień związanych z przemocą. Podczas zajęć funkcjonariusz w szczególności podkreślił, że nie można być obojętnym na przemoc i przekazał informacje w zakresie możliwości uzyskania pomocy od różnych instytucji i organizacji.

S.Stańko

Powrót na górę strony