KP Pobiedziska

Pobiedziska - BEZPIECZNIE TO WIEDZIEĆ I ZNAĆ

25 października br. policjanci Komisariatu Policji w Pobiedziskach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Poznaniu i Kierownikiem Wydziału Oświaty UMiG w Pobiedziskach uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego.

W Zespole Szkół we Wronczynie w klasie I szkoły podstawowej odbyło się spotkanie prewencyjne podczas, którego najmłodsi uczniowie otrzymali z rąk funkcjonariuszy odblaskowe kamizelki, przekazane przez Starostę Poznańskiego.

Przekazane elementy odblaskowe połączone z prelekcją mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, w tym przypadku najmłodszych uczniów, w których powinny poruszać się kiedy idą do szkoły lub wychodzą na spacery.

Przed wręczeniem kamizelek odblaskowych uczniowie byli szczegółowo przepytani przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z przepisów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze.

Odblaski, które zakładamy na siebie są ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo. To dzięki min kierowcy są wstanie zauważyć pieszego znacznie wcześniej niż w przypadku kiedy takich kamizelek odblaskowych nie posiadamy.

W trakcie spotkania z młodzieżą udział wziął również funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu, który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat zagrożeń związanych z zagrożeniami pożarniczymi oraz czadem.

S.Koperski / S.S.

Powrót na górę strony