KP Pobiedziska

Pobiedziska - DWIE STRONY SIECI

W październiku br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pobiedziskach przeprowadził spotkania w ramach programu prewencyjnego pod nazwą „Dwie Strony Sieci”, ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa dzieci ze względu na zagrożenia związane z Internetem.

W dniach 18 i 25 października br. dzielnicowi wraz z funkcjonariuszem zajmującym się profilaktyką społeczną Komisariatu Policji w Pobiedziskach przeprowadzili w szkołach cykl spotkań w ramach programu „Dwie strony sieci.

Głównym tematem przewodnim spotkania były zagadnienia związane z cyberprzemocą oraz cyberprzestępczością. Przypomniano uczestnikom o odpowiedzialności karnej osób nieletnich wynikającej z Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich za popełnione czyny karalne lub przejawy demoralizacji, których można również dokonać w sieci.

Młodzież bardzo często wykorzystując nieuwagę rodziców albo moment kiedy są w pracy poświęca swój czas na zawieraniu nowych znajomości w Internecie. Coraz nowsza technologia, coraz łatwiejsze w obsłudze urządzenia oraz łatwość dostępu do multimediów sprawia, że każdy z nas może być potencjalnym pokrzywdzonym przez działania wirtualnego sprawcy.

Uczniom w trakcie spotkania przypomniano o ograniczonym zaufaniu wobec osób „spotkanych” w Internecie oraz aby nie przekazywały danych wrażliwych, które mogących przyczynić się do narażenia ich na niebezpieczeństwo.  

S.Koperski/S.S.

Powrót na górę strony