KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Razem Przeciwko Przemocy

Policjanci z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w miesiącu listopadzie 2019 roku spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych, aby przestrzec przed zagrożeniami oraz uchronić przed konsekwencjami prawnymi.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu przygotowała projekt pn. Razem Przeciwko Przemocy wraz ze wsparciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w nawiązaniu do przypadającego na dzień 19 listopada - Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz 20 listopada -Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Dzięki podejmowanym działaniom we współpracy z placówkami oświatowymi funkcjonariusze komisariatów na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego zwrócili uwagę na istotę działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie przemocy, a także podkreślili jasny sprzeciw zachowaniom przemocowym.

Mundurowi podczas pogadanek przypominali dzieciom o zasadzie zero tolerancji dla przemocy wobec dzieci. Dodatkowo przedstawili jak powinien każdy z nas reagować na zachowania skierowane przeciwko dzieciom oraz dorosłym.

Uzupełnieniem zajęć były przekazane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie materiały prewencyjne w postaci linijek z hasłem: ,,RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY!” celem utrwalenia zasady zero tolerancji dla przemocy.

Należy pamiętać, że przemoc jest efektem dysfunkcyjnych zachowań człowieka i może przejawiać się w zaciszu domowym, ale także wśród rówieśników, czy w cyberprzestrzeni. Cieszymy się, że nasze coroczne działania spotykają się z pozytywnym odzewem, a przede wszystkim przeradzają się we wspólny wyraz sprzeciwu przeciwko przemocy.

M.Ratajczak/S.SM

Powrót na górę strony