KP Murowana Goślina

Murowana Goślina - ,,Rowerowy Weekend w Murowanej Goślinie”.

6 lipca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie włączyli się w profilaktykę bezpieczeństwa na festynie rowerowym.

W ramach realizowanego na terenie powiatu poznańskiego programu prewencyjnego „Poznański rower-bezpieczny rower” policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w dniu 6 lipca br. przyłączyli się do festynu rowerowego, który został zorganizowany na Placu Powstańców Wlkp. Celem przedsięwzięcia było podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej właściwego zabezpieczenia rowerów.

Podczas przedsięwzięcia mundurowi przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i promowali bezpieczną jazdę jednośladami. Uczestnicy festynu licznie zadawali szereg pytań dotyczących wdrażania systemu znakowania rowerów, a funkcjonariusze wciąż na pełnych obrotach, aby żeby żaden rower nie pozostał bez prewencyjnego oznakowania rowerów .  

Jednakże funkcjonariusze nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach festynu, dając możliwość przyjrzenia się z bliska wyposażeniu Policji, co cieszyło się zainteresowaniem. 

M.Ratajczak

 

Powrót na górę strony