KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczeństwo na obszarach wiejskich.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie wraz z rozpoczęciem sezonu letniego przystąpili do akcji informacyjno-edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa na obszarach wiejskich.

Na przełomie czerwca i lipca br. policjanci pamiętając o wszystkich mieszkańcach gminy Murowana Goślina przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną w ramach Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań ,, RAZEM BEZPIECZNIEJ”

Jednym z zadań wynikających z programu jest zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, dlatego funkcjonariusze w związku z okresem letnim udali się do mieszkańców posiadających gospodarstwa rolne, przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie przekazywali mieszkańcom zagrożenia, które mogą występować na terenie wiejskim, w związku z wykonywanymi pracami rolnymi. Prowadząc akcję informacyjną zwracano uwagę na zagrożenia podczas żniw oraz właściwe postępowanie w sytuacjach niebezpiecznych. Podkreślano istotę przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas uruchamiania maszyn rolniczych, rozładunku zbiorów ze szczególnym uwzględnianiem osób znajdujących się w pobliżu.

Mundurowi rozdawali broszury informacyjne z apelem o poszanowanie swojego życia w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas tegorocznych żniw w Wielkopolsce.

           

M.Ratajczak

Powrót na górę strony