KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą.

W czerwcu 2018 br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie udali się do wszystkich szkół podstawowych na podległym terenie celem przeprowadzenia spotkań w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, promującej bezpieczne zachowania podczas wakacji i korzystania z akwenów wodnych.

Policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w ramach Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Zachowań Aspołecznych – Razem Bezpieczniej oraz w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” udali się do szkół podstawowych w Murowanej Goślinie, Długiej Goślinie, Białężynie oraz Łopuchowie, gdzie przeprowadzili spotkania z uczniami klas 1-7, promując zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.

W związku z okresem zbliżających się wakacji letnich policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku w domu rodzinnym, na wsi, nad wodą. Funkcjonariusze zaznajomili uczniów z zasadami prawidłowego poruszania się po drodze, znakami drogowymi, zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz zdarzenia drogowego, jak i zasadami ograniczonego zaufania. Podkreślili również znaczenie noszenia elementów odblaskowych w celu poprawienia bezpieczeństwa, przestrzegali przed zagrożeniami spożywania alkoholu oraz zażywania substancji narkotycznych. W trakcie pogadanki przypomnieli o podstawowym wyposażeniu roweru oraz najmłodszym umili czas prezentując radiowóz oraz wyposażenie policjanta.

Dodatkowo policjanci zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie ,,FILMOWY przeWODNIK”, rozdawali odblaski, opaski, naklejki oraz ulotki prewencyjne informujące o tegorocznej akcji pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

M. Ratajczak/S.S.

Powrót na górę strony