KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczne życie seniorów

W maju br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w ramach programu prewencyjnego "Bezpieczne życie seniorów" spottkali się z osobami starszymi zwracając uwagę na współczesne zagrożenia.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w ramach realizacji przedsięwzięć profilaktycznych przeprowadzili liczne spotkania z osobami starszymi znajdującymi się w rejonach placówek handlowych, cmentarzy, aptek, banków i targowiska w Murowanej Goślinie.

Akcja informacyjno-edukacyjna odbywała się w ramach programu prewencyjnego "Bezpieczne życie seniorów". Policjanci podczas rozmów z osobami starszymi przestrzegali o tym, aby pamietać o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas podróżowania komunikacją publiczną i dodatkowo informowali o zagrożeniach związanych z przestępstwami popełnianymi na ich szkodę metodami: na wnuczka, na litość, na kolegę, na policjanta, podając się za pracownika ośrodka pomocy społecznej bądź pracownika ZUS-u.

Dla wzmocnienia przekazu funkcjonariusze przekazywali broszury prewencyjne z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz przypominali o numerach alarmowych, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Seniorzy bardzo cieszyli się ze spotkania z policjantami podczas wykonywania codziennych obowiązków i prac, zadając wiele pytań.

M.Ratajczak/S.S.

Powrót na górę strony