KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Bezpieczne życie seniorów

14 kwietnia br. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie przeprowadzili kolejne spotkanie z seniorami w ramach realziacji programu prewencyjnego pn. "Bezpieczne życie seniorów".

Policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w dniu 14 kwietnia br. spotkali się z seniorami w budynku kościoła w Murowanej Goślinie w ramach realizacji programu prewencyjnego "Bezpieczne życie seniorów". Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zagrożenia związane z przestępstwami popełnianymi na ich szkodę metodami: "na wnuczka", "na litość", "na kolegę", "na policjanta", "na pracownika ośrodka pomocy społecznej" bądź "pracownika ZUS-u:.

Spotkanie z seniorami była także okazją do przekazania informacji na temat działania aplikacji Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednocześnie policjanci zwracali uwagę seniorów na prawidłowe zachowanie się będąc uczestnikiem ruchu drogowego oraz apelowali o zadbanie o swoje mienie znajdując się na spacerze, robiąc zakupy w placówkach handlowych, podróżując komunikacją miejską.

Podczas spotkania policjanci wykorzystali prezentacje multimedialną na temat: ,,Seniorze kieruj się rozsądkiem", a uczestnicy otrzymali broszury z radami prewencyjnymi. Istotnym elementem było również pozyskanie u osób starszych zaufania i umiejętności zwracania się o pomoc czy nabycia umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia.

M.Ratajczak/S.S.

Powrót na górę strony