KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – SPRZEDAWCA NA SZÓSTKĘ!

23 marca br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie przeprowadzili działania pod nazwą ,,SPRZEDAWCA NA SZÓSTKĘ!", podczas których dokonali kontroli punktów handlowych na terenie Gminy i wręczali sprzedawcom ulotki wyznaczające 10 warunków super sprzedawcy.

Policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w związku z Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości w dniu 26 marca br. przeprowadzili działania pn. „Sprzedawca na szóstkę!”. Głównym celem działań była edukacja sprzedawców napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych, aby zwracali uwagę, że dorosły wygląd klienta nie oznacza jego pełnoletniości. Istotnym przekazem akcji był fakt, że dowody osobiste są wydawane osobom, które nie ukończyły 18 roku życia, stąd przy zakupie napoju alkoholowego bądź wyrobów tytoniowych istotne jest, aby zwracać uwagę na datę urodzenia.

Podczas akcji funkcjonariusze zwracali uwagę sprzedawcom na wszystkie konsekwencje wynikające z łamania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwem używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Kampania miała również zwrócić uwagę, że istotne znaczenie w przeciwdziałaniu sprzedaży alkoholu małoletnim pełni właściwa postawa i reakcja dorosłych świadków takich zdarzeń. Była to okazja na zwrócenie społecznej uwagi na problem spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież oraz wzmocnienie dezaprobaty dla tego procederu.

M.Ratajczak/S.S.

Powrót na górę strony