KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka.

Policjanci Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w lutym odwiedzili najmłodszych w przedszkolach celem propagowania zasad bezpieczeństwa w ramach Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka.

W lutym br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie udali się do Przedszkoli w miejscowości Łopuchowo oraz w Murowanej Goślinie celem przeprowadzenia spotkań z przedszkolakami w ramach projektu pn. ,,Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka” . Dodatkowo w ramach „Ferii 2018” policjanci odwiedzili uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie omawiając zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Podczas spotkaniach zostały omówione zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, podczas podróży, w domu oraz placach zabaw w związku z okresem zimowym. Dzieci zostały zapoznane ze znakami drogowymi oraz zasadami działania sygnalizacji świetlnej. Uczniom przybliżono tematykę związaną z bezpieczeństwem wśród rówieśników oraz konsekwencjami nieprzestrzegania wskazanych zasad. Na koniec przytoczono również kilka zdań związanych z zagrożeniami związanymi z obecnością psa oraz innych zwierząt.

Zajęcia były prowadzone w formie pogadanki oraz krótkiego pokazu wyposażenia policjanta. Dużą atrakcją dla najmłodszych był obecny podczas spotkania Sierżant Pyrek. Na zakończenie dzieciom rozdano opaski odblaskowe oraz kolorowanki z radami prewencyjnymi.

M.Ratajczak/S.S.

 

Powrót na górę strony