KP Murowana Goślina

Murowana Goślina – O bezpieczeństwie z seniorami

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie z okazji Dnia Babi i Dziadka spotkali się z seniorami w lokalnych Przedszkolach, gdzie przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa osób starszych.

W styczniu br. policjanci z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka odwiedzili przedszkola na podległym terenie, gdzie przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa osób starszych. Spotkania odbyły się z seniorami w Przedszkolu "Promyk" w Murowanej Goślienie, Przedszkolu w Białężynie i Szkole Podstawowej w Białężynie.

Podczas spotkań funkcjonariusze omówili zagrożenia związane z przestępstwami popełnianymi na szkodę osób starszych metodami: na wnuczka, na litość, na kolegę, na policjanta, podając się za pracownika ośrodka pomocy społecznej bądź pracownika ZUS-u. Ponadto wskazali seniorom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz możliwe formy kontaktu z Policja, jak na przykład aplikacja Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W spotkaniach uczestniczyło 100 osób, natomiast istotnym elementem prelekcji było również pozyskanie u osób starszych zaufania oraz umiejętności zwracania się o pomoc, jak i nabycia umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Dodatkowo policjancji przekazali broszury z radami prewencyjnymi i poradniki dla seniorów.

M. Ratajczak/ S.S.

Powrót na górę strony