Mosina – Bezpieczne Życie Seniorów

18 września br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Mosinie we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa z seniorami.

W ramach programu „Bezpieczne życie seniorów” funkcjonariusz ds. profilaktyki społecznej wraz z dzielnicowym oraz pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej spotkali się z seniorami  w Miejskim Ośrodku Kultury w Mosinie przy ul. Dworcowej. W spotkaniu uczestniczyło 11 osób, które poznały bliżej zagadnienia związane z tematyką bezpieczeństwa seniorów.

Uczestnikom w szczególności zwrócono uwagę na zagrożenia jakie wynikają z oszustw związanych z wyłudzeniem środków finansowych, różnymi metodami m.in. „na wnuczka” czy „policjanta”. Spotkanie było też okazją do udzielenia instruktażu jak postępować w przypadku zagrożenia, jak należy postępować przed otwarciem drzwi oraz jak należy uniknąć zagrożeń w środkach komunikacji, podczas zakupów, na cmentarzu  lub w zatłoczonych miejscach. Dodatkowo seniorom przypomniano o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.

Na zakończenie przekazano broszury informacyjne wykonane we własnym zakresie z radami dla seniorów, które mogą zapobiec przestępstwu oraz ulotki „ Stop Oszustom”.

I Labrzycka /S.S-M.

Powrót na górę strony