Mosina - Ogólnopolski dzień trzeźwości

W związku z „ Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości” w dniu 15 kwietnia 2019 roku policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Mosinie przeprowadzili działania edukacyjno-informacyjne skierowane do sprzedawców i właścicieli sklepów mających w swym asortymencie napoje alkoholowe.

Podczas działań funkcjonariusze prowadzili rozmowy z właścicielami, sprzedawcami oraz klientami sklepów w miejscowości Mosina i Rogalinek.

Podczas rozmów udzielali informacji i uświadamiając sprzedawców, że sprzedaż alkoholu osobie nieletniej lub nietrzeźwej jest przestępstwem pouczano także o zagrożeniach związanych ze spożywaniem alkoholu.

Funkcjonariusze  informowali również o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18, pouczano o konsekwencjach prawnych wynikających z nie przestrzegania obowiązujących przepisów prawa.

Ponadto w związku z ewentualnymi włamaniami i kradzieżami sprzedawcom udzielano rad dotyczących, które mogą zapobiec ewentualnym zdarzeniom. Pouczano także jak należy postępować, gdy kradzież lub włamanie nastąpi oraz o właściwym zabezpieczeniu obiektów.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze przekazywali ulotki i plakaty informacyjne zawierające treści prewencyjne.

Izabela Labrzycka/MT

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyk. Izabela Labrzycka

Powrót na górę strony