Luboń- Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu przeprowadzili w dniu 31 lipca br. na Plaży Miejskiej w Luboniu akcję pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Warsztaty poświęcone były głównie bezpieczeństwu nad wodą w trakcie letniego wypoczynku.

Wakacje to wiele radości, ale nie należy zapominać o zagrożeniach, na które w tym czasie należy zwracać szczególną uwagę.

Podczas wizyty na plaży miejskiej w Luboniu policjanci przekazali informacje na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych podczas zabawy w wodzie i nad wodą. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze, w domu i na placu zabaw, przypomnieli także najmłodszym, że przebywanie w pobliżu maszyn rolniczych może być bardzo niebezpieczne i należy zachować wyjątkową ostrożność podczas pomocy rodzicom, dziadkom w czasie prac gospodarczych.

Uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne w postaci broszur pn.„10 zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą- Lubońscy policjanci radzą”, plakatów i naklejek. Przebiegające w miłej atmosferze rozmowy zakończono wieloma ciekawymi pytaniami i życzeniami bezpiecznych wakacji!

 

Powrót na górę strony