Luboń - Bezpieczna droga do szkoły

Z początkiem maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu wraz ze Strażą Miejską przeprowadzili w szkołach podstawowych spotkania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

To już kolejna edycja tego wydarzenia, w której biorą udział uczniowie z lubońskich szkół, na których policjanci będą przypominać najmłodszym zasady, jakich należy przestrzegać, aby bezpiecznie pokonać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Policjanci w miesiącu maju odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Luboniu. Celem prelekcji była edukacja pod kątem bezpieczeństwa w rejonie szkoły a zwłaszcza podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Najmłodsi uczniowie szkoły podczas prelekcji poznali podstawowe przepisy ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych. W związku z tym , że spotkanie odbywało się na zewnątrz szkoły policjanci przeprowadzili praktyczne „szkolenie” jak przechodzić przez przejście dla pieszych, gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna oraz w miejscach gdzie jej nie ma. Mundurowi informowali dzieci o najczęstszych zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach oraz jak bezpiecznie, zgodnie z przepisami poruszać się po jezdni, chodniku i po drodze dla rowerów. W trakcie pogadanki dzieciom prezentowano plansze przedstawiające omawiane znaki drogowe. Ponadto zwrócono uwagę, jak ważną rolę pod kątem bezpieczeństwa i widoczności pełni noszenie elementów i kamizelek odblaskowych. Dzieciom ukazano zagrożenia płynące ze spotkań z nieznajomymi, a także poruszono kwestie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji i wykazali się dużą wiedzą. W przedsięwzięciu udział wzięło ponad 130 dzieci.

Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi do szkoły.

Powrót na górę strony