Luboń - Seniorze, nie daj się oszukać!

27 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu wraz z pracownikami Straży Miejskiej w Luboniu zorganizowali spotkanie w lubońskim Ośrodku Kultury z podopiecznymi „Senior Wigor” w Luboniu.

Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach. Seniorzy wysłuchali porad dotyczących tego, jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania. Policjanci zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Funkcjonariusze przestrzegali jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się oszukać metodą na wnuczka, pracownika poczty, policjanta czy innych urzędów lub zawodów. Policjanci wspomnieli również o zasadach bezpieczeństwa, które warto przestrzegać w okresie wakacyjnym, aby nie stać się ofiarą oszusta albo kradzieży.

Seniorzy mieli dużo pytań i z zainteresowaniem wysłuchali porad policjantów. Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej.

Na koniec spotkania przypomniano jak właściwie i bezpiecznie korzystać z bankomatów i posługiwać się kartami płatniczymi. Rozdano ulotki informacyjne pn. „Uwaga!!! Policja ostrzega!!!!” oraz przekazano informacje dot. funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W trosce o mieszkańców przestawiono porady dla seniorów dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Kolejne spotkanie z seniorami już w czerwcu. Do zobaczenia!

K. Koluszenko/MT

Powrót na górę strony