Luboń - Bezpieczne wakacje

Letni wypoczynek to wiele radości i upragniony czas dla wszystkich uczniów, ale nie należy zapominać o zagrożeniach, na które w tym czasie należy zwracać szczególną uwagę.

Policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu wraz z pracownikami Straży Miejskiej przeprowadzili akcję informacyjną na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Na spotkanie udali się do małych Harcerzy ze Szczepu ZHP Żabikowo im.hm. Kazimierza Grendy w Luboniu. Podczas rozmowy z zuchami i harcerzami policjanci przypomnieli numery alarmowe służb ratunkowych oraz wyjaśnili jak należy powiadomić policję o zaistniałym zdarzeniu. Dzieci chętnie dyskutowały  o bezpiecznych zachowaniach na drodze, w domu i na placu zabaw. Uczyły się jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez groźnego czworonoga i przećwiczyły bezpieczną postawę na tzw. „żólwia”. Większa część prelekcji poświęcona była bezpieczeństwu nad wodą w trakcie letniego wypoczynku. Podczas spotkania policjanci starali się przekazać informacje na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych podczas zabawy w wodzie i nad wodą.

Z uwagi na to, że są to inne wakacje niż w zeszłym roku z powodu pandemii  koronawirusa policjanci przypomnieli dzieciom o konieczności mycia rąk. Wykorzystali do tego eksperyment z „uciekającym pieprzem”, który pokazał najmłodszym, jak można walczyć z zarazkami myjąc dokładnie ręce.

Funkcjonariusze przypomnieli także harcerzom, że przebywanie w pobliżu maszyn rolniczych może być bardzo niebezpieczne i należy zachować wyjątkową ostrożność podczas pomocy rodzicom, dziadkom w czasie prac gospodarczych. 

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało zakończone wieloma ciekawymi pytaniami.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Kinga Koluszenko/MT

  • Bezpieczne wakacje
Powrót na górę strony