KP Kostrzyn

kostrzyn - "bezpieczne życie seniorów"

31 stycznia 2019r. policjant z Komisariat Policji w Kostrzynie spotkał się z seniorami i porozmawiał na temat bezpieczeństwa, w szczególności związanego z kontaktem z osobami obcymi. Wydarzenie zostało zorganizowane w dniu 31.01.2019r., w ramach „Dnia Babci i Dziadka”, w Szkole Podstawowej w Iwnie.

W trakcie spotkania, w związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się między innymi osoby starsze, przypomniano najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa. Oszuści są bezwzględni – umiejętnie manipulują rozmową, tak aby uzyskać jak najwięcej informacji, po czym doprowadzają do przypadków podejmowania z kont zgromadzonych oszczędności, dóbr osobistych a także nierzadko zmuszają do zaciągania kredytów. Podczas spotkania omówiono także kwestie związane z kradzieżami kieszonkowymi. Wskazano również, jak ważną kwestią jest zamykanie drzwi na klucz.

Na zakończenie przypomniano o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda”, a także wręczono przygotowany komunikat prewencyjny pn. „Kostrzyńska Policja Ostrzega”.

 

 

K.Michalak/A.U.

 

Powrót na górę strony