KP Kostrzyn

Kostrzyn – Piknik "Baną Bliżej"

17 sierpnia br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kostrzynie uczestniczyli w pikniku ekologicznym pn."Baną Bliżej" promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym i znakując rowery.

W ramach programu prewencyjnego pn. "Poznański rower – bezpieczny rower" policjanci Komisariatu Policji w Kostrzynie wzieli udział w pikiniku ekologicznego pn. "Baną Bliżej" z okazji otwarcia węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej w Kostrzynie. Funckjonariusze podczas przedsiewzięcia promowali zasady bezpieczeństwa oraz oznakowali 26 rowerów.

Piknik był dobrą okazją, aby mieszkańcom przypominać o prawidłowym zabezpieczaniu swoich jednośladów, jak i obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Znakowanie wykonywane przez funkcjonariuszy trwa krótko, a niejednokrotnie pomaga skontaktować się z właścicielem roweru w przypadku kradzieży.

Chcąc skorzystać z programu znakowania rowerów należy pamiętać, że jednoślad musi spełnić wymogi określone w Prawie o ruchu drogowym, a jego znakowanie jest dobrowolne i darmowe. Aktualny harmonogram znakowania rowerów znajduje się na stronie internetowej poznańskiej policji.

K. Michalak/S.S.

 

 

 

Powrót na górę strony