KP Kórnik

Kórnik – „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

19 i 20 czerwca br. dzielnicowi Komisariatu Policji w Kórniku przeprowadzili cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami celem przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji i korzystania z akwenów wodnych.

Policjanci Komisariatu Policji w Kórniku w dniach 19-20 czerwca br. spotkali się z dziećmi Przedszkola Kolorowa Kraina w Szczodrzykowie, Truskawkowa Polana w Kórniku oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Radzewie i Kamionkach. Zorganizowane spotkanie były okazją do przypomnienia wszystkim podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem słuchali prelekcji policjantów, którzy zwracali uwagę na bezpieczne zachowanie się nad wodą, bezpieczną zabawą z rówieśnikami, ale także zachowanie się na drodze, pamiętając o obowiązujących przepisach.

Ponadto podczas prelekcji w szczególny sposób podkreślona została istota znajomości numerów alarmowych, przypominając równocześnie o prawidłowym zachowaniu się podczas zgłaszania telefonicznie interwencji.

Na zakończenie przekazano broszury informacyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

S.Stańko

 

Powrót na górę strony