KP Dopiewo

DOPIEWO - KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU

W dniu 23 stycznia 2020 roku policjanci z Komisariatu Policji w Dopiewie spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych w Skórzewie, Dąbrówce, Konarzewie oraz Więckowicach, aby przygotować ich do bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas nadchodzących ferii zimowych.

Głównym celem spotkań była edukacja uczniów dotycząca spędzania czasu wolnego w taki sposób, aby uniknąć wszelkich zagrożeń. Dzielnicowi przypomnieli o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych na świeżym powietrzu. Policjanci informowali o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, wyjaśnili na co należy zwrócić uwagę podczas organizacji  kuligu i zabawy  w bitwę na śnieżki. Przestrzegano, żeby w czasie zabaw na śniegu nie zjeżdżać na sankach w miejscach położonych blisko drogi lub zbiorników wodnych, a na łyżwach jeździć tylko na wyznaczonych do tego lodowiskach.

Ponadto przedstawiono podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stokach w związku z prowadzoną  akcją informacyjno - edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Podczas spotkania policjanci zwrócili uwagę na obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Przypomniano również numer alarmowy, z którego należy korzystać tylko w uzasadnionych przypadkach.

 

 

P. Waliński/A.Umyszkiewicz

Powrót na górę strony